Pontifex 1 i 2

Pontifex jest ideowym spadkobiercą gry Bridge building game o której pisałem jakiś czas temu. Wszyscy którzy złapali bakcyla budowy i testowania wytrzymałości mostów będą wniebowzięci. Gra posiada nieco większe wymagania niż jej poprzednik ale wynagrodzone jest to licznymi nowościami. I tak mamy tutaj widok w pełni trójwymiarowy, a mosty budujemy z różnych typów elementów. Same mosty mogą teraz być wiszące lub zwodzone, nie ma ku temu przeszkód (no może po za budżetem).

W fazie testów pojazd przez most musi przejechać wielokrotnie, a w przypadku problemów możemy oglądać spektakularne sceny katastrofy naszej konstrukcji. Ciekawostką jest możliwość oglądania mostu z wewnątrz przejeżdżających pojazdów tak jakbyśmy dokonywali inspekcji i testów samodzielnie.

Poniżej dwa screeny z Pontifex-a:

pontifex

i Pontifex-a 2:

pontifex2

4 Komentarzy do “Pontifex 1 i 2

  1. Jeszcze tylko powiedź: kto to siedzi i wymyśla takie cudowne gry?
    Swoją droga dobrze, że mam robotę, bo jeszcze bym zaczął w to grać…

  2. Większość fizycznych gier wymyślają amatorzy albo jako testy fizyki w grach komputerowych albo jako testy swoich umiejętności choć zdarzają się profesjonalne produkcje które z aplikacji eksperymentalnych wyemigrowały w świat jako ambitne gry.

  3. Ciekawe rzeczy piszesz :P, jak to mówią klasycy: „to jest oczywista oczywistość”. Ja byłem ciekaw – kto konkretnie napisał te gry?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *