Kentrosaurus – Schleich

Figurka, która wywołała małe poruszenie w środowisku kolekcjonerskim gdyż do tej pory Schleich nie miał w swojej ofercie tak szczegółowo wykonanych dinozaurów.

Przez chwilę pojawiły się nawet głosy, że firma planuje wypuścić całą serię tego typu produktów, które miały konkurować z wyrobami firmy Papo. Niestety kolejne figurki rozwiały te wątpliwości i firma Schleich powróciła do produkcji dinozaurów bardziej zabawkowych niż kolekcjonerskich.

kentrosaurus2

Kentrosaurus

Oryginalnie figurka przychodzi zapakowana w foliowy woreczek z oznaczeniami firmy ale nie ma powodów do narzekań gdyż za tą naprawdę przyzwoitą figurkę przyjdzie nam zapłacić poniżej 40zł.

kentrosaurus1

Kentrosaurus

Materiał z którego została wykonana to dobrej jakości tworzywo sztuczne, które wykazuje niewielką giętkość odczuwalną szczególnie przy kolcach.

kentrosaurus3

Kentrosaurus

Sama jakość figurki jest imponująca. Nie ma tutaj ruchomych punktów, a ilość szczegółów robi wrażenie. Fałdy skórne, faktura skóry i kolce są dopracowane wprost idealnie.

kentrosaurus4

Kentrosaurus

kentrosaurus5

Kentrosaurus

Także poza w której zdecydowano się przedstawić Kentrozaura jest bardzo dobrze dobrana bo nadaje się znakomicie zarówno do samodzielnego prezentowania na półce jak i do stworzenia własnych dioram.

kentrosaurus6

Kentrosaurus

kentrosaurus7

Kentrosaurus

Wielkość figurki została tak dobrana, że nadaje się on znakomicie do kompozycji z figurkami firmy Papo co jest jej kolejną zaletą.

kentrosaurus8

Kentrosaurus

kentrosaurus9

Kentrosaurus

Malowanie może wydawać się troszkę dziwne, a to przez użycie koloru fioletowego. Jednak po dłuższemu przyjrzeniu się figurce można spokojnie uznać, że wygląda całkiem rozsądnie i naprawdę pasuję.

kentrosaurus11

Kentrosaurus

kentrosaurus12

Kentrosaurus

Podsumowując, jest to świetna, realistyczna figurka za bardzo rozsądną cenę. Mogę ją spokojnie polecić do kolekcji każdemu zainteresowanemu dinozaurami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *