Kentrosaurus – Schleich

Figurka, która wywołała małe poruszenie w środowisku kolekcjonerskim gdyż do tej pory Schleich nie miał w swojej ofercie tak szczegółowo wykonanych dinozaurów.

Przez chwilę pojawiły się nawet głosy, że firma planuje wypuścić całą serię tego typu produktów, które miały konkurować z wyrobami firmy Papo. Niestety kolejne figurki rozwiały te wątpliwości i firma Schleich powróciła do produkcji dinozaurów bardziej zabawkowych niż kolekcjonerskich.

kentrosaurus2

Kentrosaurus

Oryginalnie figurka przychodzi zapakowana w foliowy woreczek z oznaczeniami firmy ale nie ma powodów do narzekań gdyż za tą naprawdę przyzwoitą figurkę przyjdzie nam zapłacić poniżej 40zł.

kentrosaurus1

Kentrosaurus

Materiał z którego została wykonana to dobrej jakości tworzywo sztuczne, które wykazuje niewielką giętkość odczuwalną szczególnie przy kolcach.

kentrosaurus3

Kentrosaurus

Sama jakość figurki jest imponująca. Nie ma tutaj ruchomych punktów, a ilość szczegółów robi wrażenie. Fałdy skórne, faktura skóry i kolce są dopracowane wprost idealnie.

kentrosaurus4

Kentrosaurus

kentrosaurus5

Kentrosaurus

Także poza w której zdecydowano się przedstawić Kentrozaura jest bardzo dobrze dobrana bo nadaje się znakomicie zarówno do samodzielnego prezentowania na półce jak i do stworzenia własnych dioram.

kentrosaurus6

Kentrosaurus

kentrosaurus7

Kentrosaurus

Wielkość figurki została tak dobrana, że nadaje się on znakomicie do kompozycji z figurkami firmy Papo co jest jej kolejną zaletą.

kentrosaurus8

Kentrosaurus

kentrosaurus9

Kentrosaurus

Malowanie może wydawać się troszkę dziwne, a to przez użycie koloru fioletowego. Jednak po dłuższemu przyjrzeniu się figurce można spokojnie uznać, że wygląda całkiem rozsądnie i naprawdę pasuję.

kentrosaurus11

Kentrosaurus

kentrosaurus12

Kentrosaurus

Podsumowując, jest to świetna, realistyczna figurka za bardzo rozsądną cenę. Mogę ją spokojnie polecić do kolekcji każdemu zainteresowanemu dinozaurami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *