Geo i Paleo,  Testy/Opinie

Kentrosaurus – Schleich

Figurka, która wywołała małe poruszenie w środowisku kolekcjonerskim gdyż do tej pory Schleich nie miał w swojej ofercie tak szczegółowo wykonanych dinozaurów.

Przez chwilę pojawiły się nawet głosy, że firma planuje wypuścić całą serię tego typu produktów, które miały konkurować z wyrobami firmy Papo. Niestety kolejne figurki rozwiały te wątpliwości i firma Schleich powróciła do produkcji dinozaurów bardziej zabawkowych niż kolekcjonerskich.

kentrosaurus2
Kentrosaurus

Oryginalnie figurka przychodzi zapakowana w foliowy woreczek z oznaczeniami firmy ale nie ma powodów do narzekań gdyż za tą naprawdę przyzwoitą figurkę przyjdzie nam zapłacić poniżej 40zł.

kentrosaurus1
Kentrosaurus

Materiał z którego została wykonana to dobrej jakości tworzywo sztuczne, które wykazuje niewielką giętkość odczuwalną szczególnie przy kolcach.

kentrosaurus3
Kentrosaurus

Sama jakość figurki jest imponująca. Nie ma tutaj ruchomych punktów, a ilość szczegółów robi wrażenie. Fałdy skórne, faktura skóry i kolce są dopracowane wprost idealnie.

kentrosaurus4
Kentrosaurus
kentrosaurus5
Kentrosaurus

Także poza w której zdecydowano się przedstawić Kentrozaura jest bardzo dobrze dobrana bo nadaje się znakomicie zarówno do samodzielnego prezentowania na półce jak i do stworzenia własnych dioram.

kentrosaurus6
Kentrosaurus
kentrosaurus7
Kentrosaurus

Wielkość figurki została tak dobrana, że nadaje się on znakomicie do kompozycji z figurkami firmy Papo co jest jej kolejną zaletą.

kentrosaurus8
Kentrosaurus
kentrosaurus9
Kentrosaurus

Malowanie może wydawać się troszkę dziwne, a to przez użycie koloru fioletowego. Jednak po dłuższemu przyjrzeniu się figurce można spokojnie uznać, że wygląda całkiem rozsądnie i naprawdę pasuję.

kentrosaurus11
Kentrosaurus
kentrosaurus12
Kentrosaurus

Podsumowując, jest to świetna, realistyczna figurka za bardzo rozsądną cenę. Mogę ją spokojnie polecić do kolekcji każdemu zainteresowanemu dinozaurami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *