Kultura

Snajperzy – Droga bez powrotu – Scott McEwen, Thomas Koloniar

SEAL Team Six to jedna z najbardziej jeśli nie właśnie najtajniejsza jednostka specjalna USA. Usłyszeliśmy o niej przy okazji akcji zabicia Osamy Bin Ladena ale jak można się domyśleć brała udział w wielu innych operacjach.

Niestety bardzo niewiele o nich wiadomo (operacjach jak i samej jednostce) dlatego każda książka czy publikacja na ich temat jest tak ciekawa.

Książka „Snajperzy – droga bez powrotu” to fikcja literacka ale jak piszą sami autorzy powstała po wielu rozmowach z operatorami jednostki na tematy operacji o których nie wolno im oficjalnie mówić. Prawdy może dowiemy się za wiele lat, a tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak tylko zasiąść do lektury, a jest ona naprawdę niezła. Całość głównego wątku rozgrywa się wokół strzelca wyborowego Gila Shannona, którego celem stanie się uwolnienie Sandry Brux, jedynej kobiety pilota w elitarnej jednostce Nocnych Łowców. Jej porwanie staje się nie tylko mocno niepolityczne ale w myśl zasady „nie zostawiamy nikogo” także kwestią honoru amerykańskich sił specjalnych. Polecam.

Snajperzy - Droga bez powrotu - Scott McEwen, Thomas Koloniar
Snajperzy – Droga bez powrotu – Scott McEwen, Thomas Koloniar

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *