Kultura

Snajper – ukryta broń dowódców – Rafał Kubiński

Książka, która skupia się na zasadach i technikach działania snajperów na współczesnym polu walki.

Dzięki doświadczeniu autora w szkoleniu snajperów i strzelców wyborowych w kraju i za granicą powstało kompendium wiedzy z zakresu bardzo wielu elementów, które są niezbędne dla skutecznego działania tych specjalistów na arenie konfliktu zbrojnego.

Od wyboru właściwych kandydatów na snajperów, poprzez dobór sprzętu i wyposażenia do takich elementów jak maskowanie, kamuflaż czy prawidłowe poruszanie się po wrogim terytorium.

Dowiemy się więc jak zrobić własny ghillie suit, jak prawidłowo pełzać, jak wybierać miejsca na stanowiska ogniowe oraz je budować. Jak prawidłowo prowadzić obserwację wybranego odcinka oraz które cele są priorytetowe. Również jak korzystać ze wsparcia artylerii czy lotnictwa.

Dodatkowo w książce poruszone są elementy takie jak działania przeciwsnajperskie, w terenie zurbanizowanym czy w nocy. Na koniec pozostawiono podstawowe omówienie zagadnień S.E.R.E.

Ze względu na mnogość przedstawionych tematów książka jest wartościowym źródłem informacji, które później można poszerzać w dedykowanych poszczególnym zagadnieniom innych publikacjach. Jedna rzecz niestety według mnie nie została najlepiej wykonana, a mianowicie materiał zdjęciowy. Mimo, że bogaty to w całości czarno-biały co w przypadku porównania i oceny poszczególnych typów maskowania nie daje miarodajnych wyników. Generalnie polecam.

Snajper - ukryta broń dowódców - zasady i techniki działania - Rafał Kubiński
Snajper – ukryta broń dowódców – zasady i techniki działania – Rafał Kubiński

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *