Astronomia

My w kosmosie

Kiedyś myślano, że Ziemia znajduje się w centrum kosmosu, a wszystko inne obraca się w okół niej. Po obaleniu tej teorii co nieco się zmieniło ale dalej wiele osób uważa, że Planeta Ziemia i jej mieszkańcy są czymś specjalnym i niespotykanym w kosmosie. Są nawet ludzie którzy uważają, że jesteśmy jedynymi myślącymi istotami we wszechświecie, a nasza nauka jest tak zaawansowana iż wkrótce dotrzemy do kresu wiedzy.

Zapraszam na krótki filmik pokazujący co czeka nas po opuszczeniu naszej małej planetki:

I jak myślicie czy naprawdę w takim bezmiarze kosmosu możemy być całkiem sami? Ile czasu zajmie nam prawdziwe poznanie wszechświata, rządzących nim praw i czy nasze problemy na naszej małej planetce naprawdę są takie ważne w skali jaką prezentuje kosmos? Zapraszam do komentowania.

2 komentarze

  • Jakub Milczarek

    Po pierwsze – ciszę się, że wreszcie uruchomiłeś stronę. Mam nadzieję. że teraz będzie się coś na niej działo…

    Co do tematu – to że nie jesteśmy sami w wszechświecie o tym jestem przekonany. Jednak między innymi ten filmik pokazuje jak marne mamy szanse spotkać te inne cywilizacje przy zastosowaniu obecnej techniki ze względu na odległości… Co więcej myślę, że pod tym względem nawet moje wnuki nie poczują większej zmiany…
    Chciałem jeszcze dodać, że jak na Ciebie to „lekki” ten filmik – liczyłem, że zaczniesz „z grubej rury”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *