Wyprawy

Luboń Wielki

Luboń Wielki to najbliższy tysięcznik (1022 m n.p.m.), a zarazem najbliższe schronisko górskie od Krakowa. Jak przystało na porządne górskie schronisko trzeba do niego podejść, ale wystarczy dwie godzinki spacerkiem i już możemy podziwiać piękną panoramę, a jest co podziwiać. Z Lubonia możemy zobaczyć: Tatry, Gorce, Babią Górę, Szczebel, Lubogoszcz, Beskid Makowski (oczywiście nie wszsytkie z jednego miejsca).

W bacówce obok schroniska znajduje się pokój krótkofalarski w którym główną siedzibę ma Akademicki Klub Radiowo Turystyczny „Ryjek” SP9KGP.

Schronisko na Luboniu Wielkim

lubon

Pełna galeria z wyprawy znajduje się tutaj.

One Comment

 • Jakub Milczarek

  Miałem wyjątkowo nic nie pisać, żeby się nie czepiać i żeby Twoi znajomi nie mówili jaki to jestem upierdliwy, ale sam mnie dziś namawiałeś…

  Tak więc od początku:
  – Masz rację Luboń jest bardzo ciekawym szczytem i jest najbliższym tysiącznikiem Krakowa, ale jeśli chodzi o schroniska to bliżej jest Schronisko na Polanie Kudłacze w Beskidzie Średnim (sam o tym pisałeś wcześniej).
  – Jak już wymieniasz co widać z góry to może warto być konsekwentnym i wymieniać albo pasma albo szczyty – dzięki temu ktoś się czegoś dowie, a tak…
  – I ostatnie – co do pokoju krótkofalarskiego i Klubu może warto by było nas „podlansować” również umieszczając link do strony Klubu: http://www.sp9kgp.org.

  Dla zainteresowanych wchodzeniem na Luboń, chciałem jeszcze dodać, iż do wyboru jest 5 różnych szlaków prowadzących na szczyt. Pośród nich czerwony jest najciekawszy, ponieważ jest to ostatni etap tzw. Małego Szlaku Beskidzkiego (Bielsko-Biała – Luboń Wielki; 137 km).

  I tyle na razie – pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *