Kultura

Ręce precz od tej książki! – Jan van Helsing

Ciekawy tytuł nieprawdaż? Ale czy jest to zwykły trik marketingowy i o czym tak naprawdę jest ta książka? Czy warto po nią sięgnąć czy może przejść obok niej obojętnie? Myślę, że warto. Jan van Helsing zabiera czytelnika w fascynującą podróż po świecie o którym nie przeczytamy na co dzień i przedstawia inne spojrzenie na życie i nasz cel wędrówki na tym ziemskim padole.

Książkę można ogólnie podzielić na dwie części. W pierwszej wędrujemy z autorem po teoriach spiskowych, które niekoniecznie są tylko teoriami oraz historycznych wydarzeniach, które przedstawiane są z punktu jaki znany jest niewielu. Dowiemy się o tym jak informacja rządzi światem i jak jej wykorzystanie może przynieść jednym korzyści, a innym gigantyczne straty. Dlaczego doszło do ataku na Pearl Harbor, czy istnieje „darmowa energia”, a w końcu kim był hrabia de Saint Germain i czy żyje wiecznie.  Oprócz tego wrócimy do teorii pustej ziemi, zapoznamy się z wiadomościami o starożytnych podziemnych tunelach oplatających całą planetę i podziemnych miastach zamieszkałych przez cywilizacje wcześniejsze od naszej. Zagłębimy się w tajemnicę Himalajów i dowiemy się o starożytnych istotach przebywających w jaskiniach w głębokiej medytacji (samadhi) jako rezerwuar genetyczny ludzkości, aktualnych i wcześniejszych cywilizacji zamieszkujących naszą planetę. Cofniemy się w przeszłość poznając alternatywne wytłumaczenie biblijnej księgi Genesis, odwiedzimy cywilizacje Sumerów i poznamy ich wizję stworzenia świata i powstania naszego układu słonecznego. Zapoznamy się z teorią stworzenia człowieka przez istoty pozaziemskie i konsekwencjami z tym związanymi. Niejako przy okazji dowiemy się o niemieckich latających spodkach. Później skupimy się na arce przymierza i jej związkiem z pismami z Atlantydy, a także wiedzy którą posiedli templariusze. Niejako zahaczymy także o Nostradamusa i na dłużej zatrzymamy się przy Nowym Porządku Świata.

Druga część książki skupia się na sprawach duchowych. Po części na podstawie pism z Atlantydy i tajemnej wiedzy przechowywanej przez tysiąclecia, a po części na osobistych doświadczeniach autora. I tak, poznamy cztery prawa kosmiczne: prawo karmy, prawo analogii, prawo rezonansu oraz prawo rytmu. Spojrzymy na choroby nękające ludzi od strony duchowej i dowiemy się czy istnieją i czym są ciemne moce. Poznamy teorię wędrówki dusz i super dzieci z Chin (choć są także w innych krajach) na których przykładzie będziemy mieć okazję zapoznać się z ukrytymi możliwościami ludzkiego umysłu jak choćby prekognicja czy telekineza. Dowiemy się o co chodzi ze słynną w niektórych kręgach „Erą Wodnika” i na czym ma polegać przebudzenie ludzkości. Wszystko to prowadzić nas będzie do wielkiego finału który można streścić w paru słowach: Duch rządzi materią!, a my sami jesteśmy bogami we własnym życiu gdyż mamy zdolności do materializowania swoich marzeń. Uświadomienie sobie tego i umiejętne korzystanie z tego daru da nam możliwość osiągnięcia prawdziwego szczęścia i spełnienia w naszym życiu. I to tak naprawdę jest przesłaniem całej tej książki.

Dlatego myślę, że warto się z nią zapoznać choćby po to aby uświadomić sobie drzemiące w nas siły.

4 komentarze

 • Jakub Milczarek

  O matko! Przeczytałem Twój opis i aż mnie rzuciło… dlaczego tam nie ma nic o Jackowskim ani o chemtrails? 🙂
  PS. Kiedy mi pożyczysz to dzieło?

 • Świętokrzyski Włóczykij

  Spodziewałem się, że Ci się spodoba 😛 Nie napisałem o wszystkich tematach które ta książka porusza bo „materiał” w niej omawiany jest naprawdę bardzo szeroki 🙂 więc uważaj bo się zdziwisz (ale fakt, o Jackowskim w niej nic nie znajdziesz).
  Na razie do tej książki ustawiła się kolejka więc jesteś dopisany jako kolejny zainteresowany 😉

 • Łukasz L.

  Miałem kiedyś pdfa na komputerze. Zacząłem czytać, po czym straciłem wszystkie dane podczas instalacji Linuxa (ah te początki). Dzięki za wpis, bo nie pamiętałem za nic tytułu 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *