Kultura

Total Annihilation

Ludzkość dzięki ciągłemu postępowi nauki skolonizowała całą galaktykę, a dzięki odkryciu możliwości przeniesienia ludzkiej świadomości do komputera położyła podwaliny pod osiągnięcie nieśmiertelności i świata bez chorób. Z tego też powodu rząd podjął decyzję o obowiązkowym transferze całej populacji ludzkiej do nowych „ciał”. Oczywiście nie wszyscy byli z tego faktu zadowoleni i nie mieli zamiaru podporządkować się nowemu prawu.

Opuścili oni cywilizację ludzką, która od tej pory zwała się Core (skrócona nazwa od Central Consciousness) i na obrzeżach galaktyki założyli swoją własną nazwaną Arm. Nie wiadomo kiedy i dlaczego między tymi dwoma frakcjami wybuchła wojna. Core mając wszystkie ludzkie umysły w swojej centralnej bazie danych zaczął je replikować do coraz potężniejszych machin wojennych i wysyłać przeciwko Arm. Przeciwnicy, ponieważ byli w mniejszości i nie chcieli używać znienawidzonej technologii odpowiedzieli na ten ruch klonowaniem swoich najlepszych wojowników i umieszczaniem ich w swoich maszynach wojennych.

Na milionach planet i księżyców w całej galaktyce rozpętało się piekło, które po 4 000 lat ciągłej wojny doprowadziło obie cywilizację na skraj wymarcia, a całą galaktykę zamieniło w cmentarzysko pozbawione surowców mineralnych i bardziej rozwiniętego życia. Mimo takiego stanu rzeczy, nawet po tak długim czasie niedobitki niegdyś potężnych cywilizacji dalej toczą swoją niekończącą się wojnę gdyż jedynym zadowalającym efektem dla każdej ze stron jest kompletna eliminacja tej drugiej.

Total Annihilation jest strategią czasu rzeczywistego (RTS) w której wcielamy się w jedną ze stron w celu ostatecznego zakończenia wojny. Nasze przetrwanie zależeć będzie od zapewnienia sobie stałego wydobycia metalów oraz generowania wystarczającej ilości energii, a walki toczyć będziemy na i pod wodą, na ziemi i w powietrzu. Ilość jednostek dla każdej ze stron jest bardzo duża, a możliwości taktyczne wprost zachwycają jak na grę wydaną w 1997 roku. Co ciekawe mimo swoich bezsprzecznych atutów i niekonwencjonalnych rozwiązań – wprost rewolucyjnych jak na czasy w których została wydana, gra ta jest jedną z najbardziej niedocenionych gier w historii strategii komputerowych. Mimo upływu 15 lat od jej wydania dalej jest w stanie dostarczyć bardzo przyjemnej rozrywki, a ilość fanowskich modów i dodatków do niej może przyprawić o ból głowy.

Na uwagę zasługuje też świetna muzyka, której autorem jest Jeremy Soul. Poniżej zamieszczam intro z gry oraz muzykę do posłuchania. Samą grę oczywiście polecam. Dla zainteresowanych można ją nabyć na portalach aukcyjnych za dosłownie parę złotych.

 


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *