Kultura

Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela – Michael Scott

Sophie i Josh Newmanowie to na pierwszy rzut oka typowe nastoletnie bliźnięta, które podczas wakacyjnej przerwy postanowiły zdobyć trochę zawodowego doświadczenia oraz odłożyć trochę pieniędzy.

Sophie znajduje pracę w kawiarni, a Josh w księgarni na przeciwko prowadzonej przez lekko ekscentrycznego Nicka Fleminga. Pech chce, że wkrótce księgarnia i jej właściciel zostaje zaatakowana przez maga – doktora Johna Dee, którego celem jest zdobycie Księgi Maga Abrahama przechowywanej przez Nicka. Chcąc nie chcąc rodzeństwo zostaje wplątane w całą sytuację, a Nick okazuje się Nicholasem Flamelem – nieśmiertelnym alchemikiem. Niestety Doktor Dee zdobywa większość upragnionej księgi co dla Flamela może oznaczać stratę nieśmiertelności ale także ryzyko przyzwania Mrocznych Przedwiecznych i końca świata ludzkości.

W tym momencie Sophie, Josh i Nicolas wyruszają w pełną przygód podróż po świecie i licznych Krainach Cieni w celu odzyskania księgi oraz obudzeniu w bliźniętach ukrytej mocy oraz nauczenia ich magii żywiołów. Z każdym dniem Nicolas starzeje się coraz bardziej, a jednocześnie staje się coraz pewniejszy iż dzieci, które mu pomagają są bliźniętami z przepowiedni, która mówi iż jedno może uratować świat, a drugie go zniszczyć.

Bardzo bogaty i ciekawy świat oparty na wielu mitologiach tworzy niesamowitą mozaikę i tło całej historii, a główny wątek z każdym tomem staje się coraz bardziej ciekawy. Polecam.

W skład cyklu Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela wchodzą:
– Alchemik Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
– Mag Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
– Czarodziejka Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
– Nekromanta Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
– Wiarołomca Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
– Wiedźma Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

 alchemik

mag

czarodziejka

nekromanta

wiarolomca

wiedzma

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *