Testy/Opinie

Predator Masked – AvP 2 series 2 – Neca

Wraz z wyjściem drugiej części filmu Aliens versus Predator w sprzedaży pojawiły się kolekcjonerskie figurki z głównymi bohaterami filmu. Ponieważ jestem posiadaczem jednej z nich postanowiłem co nieco o niej napisać.

Masked Predator bo o niej mowa jest częścią zestawu dwóch figurek – Masked i Unmasked – czyli Predatora w masce i bez. Wysokość figurki to 20 cm i jest ona wykonana z dobrej jakości plastiku oraz gumowatych elementów takich jak pas biodrowy, drugi pas przewieszony przez klatkę z dodatkowym uzbrojeniem czy „dredy”.

DSC00446

Figurka oryginalnie zapakowana jest w plastikowe przeźroczyste pudełko w którym oprócz samego Predatora mamy trochę dodatkowego sprzętu takiego jak: demontowane i ruchome działko plazmowe, zestaw medyczny, dodatkowy komputer czy też włócznie.

DSC00447

Samo wykonanie figurki jest bardzo dobre. Zarówno malowanie jak i odzwierciedlenie szczegółów jest wykonane bardzo starannie i z dużą ilością detali. Naprawdę świetna robota.

DSC00448

Figurka jest ruchoma i oprócz ruchomego działka i ostrzy posiada ponad 10 ruchomych punktów dających możliwość ustawienia jej w bardzo wielu pozycjach. Niestety wskutek zaimplementowanej dużej ilości ruchomych punktów w niektórych położeniach na figurce będzie widać miejsca w których są te punkty. Według mnie punkty na przedramionach oraz udach są tak widoczne iż jedynie ich naturalne położenie daje miły dla oka efekt. Każdy inny układ powoduje iż widzimy nienaturalne „przejścia” poszczególnych części kończyn i niepomalowane wewnętrzne części plastiku.

DSC00449

Możliwe jest takie ustawienie poszczególnych kończyć, że Predator może spokojnie sam stać na półce bez dodatkowych podpórek. Jednak ze względu na rozkład ciężaru polecałbym jednak zastosowanie jakiejś formy dodatkowej stabilizacji np podpórki. W stopach figurki znajdują się otwory które można wykorzystać. Dlaczego o tym pisze? Zdarzyło mi się już paro krotnie iż mimo naprawdę stabilnej pozycji figurka się przewróciła co na szczęście nie skutkowało żadnymi uszkodzenia ale biorąc pod uwagę dodatkowe wyposażenie i materiał nie polecałbym ryzykować jeśli mieszka się np blisko linii kolejowej lub półka na której stoi figurka przenosi wibracje.

DSC00450

IMG_1270
Predator Masked – AvP 2 series 2 – Neca
IMG_1271
Predator Masked – AvP 2 series 2 – Neca
IMG_1272
Predator Masked – AvP 2 series 2 – Neca

Podsumowując, jakość wykonania oceniam na 8/10, a biorąc pod uwagę cenę – około 70 zł, uważam figurkę za godną polecania każdemu fanowi Predatora. Wspomnę jeszcze tylko iż twórcą figurki jest firma Neca, znany producent przedmiotów i figurek kolekcjonerskich.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *