Kultura

Mistrzowie zbrodni – Charlotte Grieg

Mistrzowie zbrodni to przegląd historii 50 największych przestępców w dziejach. Na ponad 200 stronach znajdziemy informację o bezlitosnych rabusiach, baronach narkotykowych, wirtuozach ucieczek, oszustach, mordercach, gangsterach, szpiegach, a nawet terrorystach.

Ciekawie opisane historie poszczególnych złoczyńców, od ich młodości poprzez działalność przestępczą, aż do ostatnich dni życia. Znajdziemy tutaj opisane takie postacie jak Pablo Escobar, Charles Manson, Al Capone, Ned Kelly czy w końcu Ted „Unabomber” Kaczynski. Całość opatrzona jest bogatą dokumentacją fotograficzną w tym drastycznymi zdjęciami końca niektórych przestępców.

Jedyne przecz czym muszę ostrzec osoby sięgające po tą lekturę to jej pewna ubogość jeśli chodzi o treść. Ubogość dlatego iż o każdej z opisanych przez autorkę postaci można by napisać osobną książkę i to czasem nie jedną więc opisanie takiej osoby na paru stronach jest po prostu niemożliwe. Dlatego też całą tą książkę należy traktować jako przegląd złoczyńców, których z uwagi na ich „wielkość” w świecie przestępczym wypada znać. I jako taki przegląd książka sprawdza się znakomicie. Polecam.

  mistrzowie-zbrodni

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *