Kultura

Czas snajperów – Marek Czerwiński

Czas snajperów – strzelcy wyborowi w akcji, taktyka działań snajperskich, techniki strzelań, uzbrojenie – to kolejna książka zawierająca informację o jednym z najbardziej wyspecjalizowanych żołnierzy na polu walki.

Książka składa się jakby z trzech części. Pierwsza to zbiór fabularyzowanych opowiadań, bardzo barwnych i bogatych w szczegóły opisujące działania snajperskie, a jednocześnie przyjemnych do poczytania.

Druga część poświęcona jest taktyce działań snajperskich i technice skutecznego strzelania. Znajdziemy tutaj informacje o uzbrojeniu, zasadach maskowania czy zmiany pozycji, podziale ról w parze snajperskiej, a także kalkulatorach i tabelach balistycznych. Warto zwrócić uwage na praktyczne tabele pokazujące zmiany punktu trafienia w zależności od kąta, wysokości nad poziom morza czy też odchylenia broni w prawo i w lewo.

Ostatnia część jest najsłabsza i zawiera informacje, które według mnie powinny znaleźć sie w jakimś czasopiśmie, a nie w książce i sprawiają wrażenie zapychaczy. Są to testy dwóch karabinów: Anschutza 1770 oraz Savage 10 Predator, a także informacje o zawodach strzelecki i ich wynikach. W obu przypadkach nie są to informacje mające wartość edukacyjną, a jedynie ciekawostki.

Mimo trochę naciąganej ostatniej części książki ogólnie wypada całkiem nieźle i spokojnie mogę ją polecić jako ciekawy materiał w tematyce snajperów.

czas snajperów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *