Testy/Opinie

LG Flatron L204WT-BF

Coraz większa ilość spędzanego czasu przy komputerze wymusiła u mnie niedawno zmianę monitora na większy. Z tego też powodu mój stary 20” Flatron poszedł „do ludzi”, a ja mogę napisać o nim trochę dla osób, które nad jego zakupem by się zastanawiały.

Aktualna cena za używany egzemplarz nie powinna przekroczyć 200 zł co może skłaniać do zastanowienia się nad zakupem niewyeksploatowanego egzemplarza.

Parametry:

Szczegółowe parametry monitora znajdziemy na stronach dedykowanych opisom monitorów. Ja przytoczę tylko te najważniejsze.

Typ panelu: TN
Wielkość: 20”
Format: 16:10
Rozdzielczość: 1680 x 1050
Czas reakcji: 5 ms
Kąty widzenia: 170
Złącza: DVI, VGA

Pierwsze wrażenie:

Pierwsze wrażenie z użytkowania są bardzo przyjemne. Monitor ma dobre odwzorowanie barw, a jego wygląd i budowa jest poprawna i nie pozostawia jakichś wrażeń złego spasowania elementów lub np. zbyt grubej ramki otaczającej ekran.

Wrażenia po dłuższym użytkowaniu:

Generalnie monitor nadaje się do amatorskiego grania, obróbki zdjęć z wakacji i codziennej pracy bardzo dobrze. Nie męczy oczu, a 20” w zupełności wystarczy do domowego wykorzystania. Decydując się na monitor o matrycy TN należy być świadomym zalet i wad tej technologii i tutaj monitor nas nigdzie nie zaskoczy. Dwa wejścia sygnałowe dają możliwość podpięcia go nawet do starszych laptopów.

Niestety maksymalna rozdzielczość tego monitora to 1680 x 1050 więc o np. pograniu w HD możemy zapomnieć. Również należy mieć świadomość, że monitora nie można regulować w pionie, a jedyną opcją jest regulacja przechyłu ekranu.

flatron
LG Flatron L204WT-BF

 

Najczęstsze problemy:

nie ma – muszę przyznać, że przez wszystkie lata używania tego monitora nigdy nie miałem z nim problemu. Oprócz wspomnianych wyżej ograniczeń nie można się do niczego przyczepić.

Podsumowanie:

Zalety:
– dość ładne odwzorowanie barw
– 20” panorama

Wady:
– „jedynie” 1680 x 1050
– brak regulacji w pionie

Ogólnie oceniam ten monitor na 7/10 i poleciłbym go każdemu kto chce mieć tani monitor do codziennego użytku i znalazł akurat niewyeksploatowany egzemplarz.

flatron2
LG Flatron L204WT-BF

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *