Kultura

Cel za horyzontem – opowieść snajpera GROM-u – Karol K. Soyka, Krzysztof Kotowski

Mimo, że od założenia GROM-u minęło już ponad 25 lat to porządnych książek traktujących o jego działaniach jest bardzo niewiele.

Z drugiej strony trudno się temu faktowi dziwić gdyż nasza najlepsza jednostka specjalna wykonuje najniebezpieczniejsze zadania na całym świecie. Ujawnianie więc czegokolwiek zarówno z zakresu szkolenia i taktyki jak i operacji historycznych musi być poprzedzone dokładną analizą konsekwencji jakie może to przynieść przede wszystkim dla bezpieczeństwa operatorów.

Tym bardziej cieszy więc fakt iż taka książka w ogóle powstała i dopuszczona została do druku. Dodatkowo napisana została przez osobę będącą w jednostce od jej samego początku i biorącą aktywny udział w wielu jej operacjach specjalnych.

Oprócz opisów samych akcji mamy też możliwość wejrzenia do wnętrza jednostki i zobaczenia jej oczami operatora. Przyjaźń, ciężka praca, a także wpływ wielkiej polityki na działanie jednostki. To wszystko napisane w sposób ciekawy i zwięzły powoduje, że książkę czyta się bardzo szybko, a równocześnie można spojrzeć na historię GROM-u oraz jego akcje z szerszej perspektywy. Polecam!

cel-za-horyzontem-grom
Cel za horyzontem – opowieść snajpera GROM-u – Karol K. Soyka, Krzysztof Kotowski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *