Kultura

Snajper w akcji – Historia – Wyposażenie – Techniki – Charles Stronge

Kolejna książka poruszająca temat strzelców wyborowych i snajperów ze szczególnym naciskiem na przedstawienie powstania i ewolucji tego typu strzelectwa.

Część historyczna jest napisana znakomicie. Mnóstwo przykładów operacji w których snajperzy odegrali istotną rolę oraz znakomicie przedstawione zmiany, również mentalne, jakie zaszły odkąd pojedyncze osoby zaczęły wpływać na przebieg bitew. Nie są to jednak szczegółowe opisy poszczególnych konfliktów, a bardziej scenki, które mają przybliżyć potrzebę posiadania świetnie wyszkolonych strzelców niezależnie od czasu i miejsca w którym rozgrywa się konflikt.

Mimo, że podtytuł książki to historia-wyposażenie-techniki to pozostałe dwie części praktycznie tutaj nie istnieją. Mamy oczywiście krótkie przedstawienie wielu karabinów używanych przez snajperów ale są to bardzo podstawowe informacje. Nie znajdziemy tutaj również opisów dodatkowego wyposażenia czy sposobu jego wykorzystania. Tak samo rzecz się ma jeśli chodzi o techniki. Oczywiście podstawowe rzeczy wspomniane są w części historycznej ale nigdzie nie są bardziej rozbudowywane czy też dodatkowo tłumaczone.

Na plus książki działają natomiast znakomite zdjęcia praktycznie ze wszystkich okresów którymi zajmuje się ta publikacja.

Podsumowując. Bardzo dobra przeglądowa pozycja historyczna, która może wskazać gdzie poszukiwać dodatkowych informacji o wykorzystaniu snajperów w różnych okresach i różnych walkach.

Snajper w akcji – Historia – Wyposażenie – Techniki – Charles Stronge

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *