Kultura

Tajne akcje snajperów GROM – Tomasz Marzec

O GROM-ie dobrych książek jest mało. Jeszcze mniej jest dobrych książek o snajperach tej jednostki dlatego też cieszy każda możliwość posłuchania opowieści byłych jej członków.

Książka ma formę wywiadu czy też luźnych opowieści i od razu muszę zastrzec, że nie jest tym czym może wydawać się po tytule. Nie znajdziemy tutaj szczegółowych opisów tajnych akcji bo te po prostu dalej są tajne. Znajdziemy natomiast mnóstwo ważnych z punktu widzenia historii GROM-u informacji.

Zarówno o problemach z jakimi musiała borykać się jednostka podczas swojego powstawania. Jak i o selekcji w Bieszczadach,  a także o różnicach pomiędzy faktyczną pracą snajpera jednostek specjalnych, a książkowymi historiami, które publikowane są przez amerykańskich wojskowych.

Autor miał możliwość napisania książki, która pozwala zajrzeć do świata polskich jednostek specjalnych poprzez spojrzenie na ich tworzenie i działanie oczami ich bezpośrednich członków. Ludzi, którzy brali udział w wielu znanych i nieznanych akcjach oraz mogli odpowiedzieć szczerze na wiele pytań, które na pewno każdy zainteresowany siłami specjalnymi ma. Uważam, że udało się to znakomicie. Książkę czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Uwagi i znaczące komentarze GROM-owców pozwalają wyczytać między wierszami znacznie więcej niż oficjalnie mogli powiedzieć. Polecam.

Tajne akcje snajperów GROM – Tomasz Marzec

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *