Kultura

Kosiarz – Nicholas Irving, Gary Brozek

Kosiarz – autobiografia najbardziej skutecznego snajpera sił specjalnych USA to kolejna książka podejmująca temat działań snajperów.

Niestety podtytuł mimo, że fajnie brzmi to nijak ma się do rzeczywistości, a tym samym stanowi jedynie tani chwyt reklamowy. Tytułowy Kosiarz ma bowiem „jedynie” 33 potwierdzone trafienia, a tym samym daleko mu do takich snajperów jak choćby Chris Kyle (160 potwierdzonych trafień). Mimo to cała książka warta jest uwagi ze względu na dość szczegółowe opisy akcji przeprowadzanych przez Rangersów w Afganistanie, a widzianych z perspektywy bezpośredniego ich uczestnika. Dodatkowo oprócz samych opisów działań znajdziemy tutaj sporo przemyśleń, ciekawostek i opinii autora, które wspólnie składają się na bardzo interesującą lekturę.

Co ciekawe autor nie kreuje się na bohatera i nieomylnego operatora sił specjalnych ale opisuje jak naprawdę wyglądała jego historia bojowa. Dużo akcji ale też dużo szczęścia. Krew, pot, choroby i rowy z ekskrementami. Ludzkie pomyłki i dziwaczne sytuacje. Strach i zmęczenie. Wszystko to okraszone żołnierskim humorem. Polecam.

Kosiarz - Nicholas Irving, Gary Brozek
Kosiarz – Nicholas Irving, Gary Brozek

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *