Testy/Opinie

Włóczykij figurki

Od paru lat poszukiwałem odpowiedniej figurki Włóczykij która nadawała by się do zabierania na wyprawy i mogła promować stronę.

Oczywiście musiała być odpowiednio mała i lekka aby zabierała jak najmniej miejsca w plecaku, a tym samym nie była dodatkowym obciążeniem przy dłuższych wędrówkach. Przydałoby się także aby była na tyle wytrzymała żeby nie trzeba było się o nią cały czas martwić podczas różnych karkołomnych wyczynów z plecakiem. W końcu fajnie aby jej wygląd był jak najciekawszy, a wykonanie odpowiednio szczegółowe i cieszące oko.

Niestety mimo, że ta postać jest dość znana znalezienie figurki z rozsądnym stosunkiem cena/jakość wcale nie jest takie łatwe. Na szczęście po paru latach dorobiłem się nie jednej, a aż trzech takich figurek.

Figurki Włóczykija
Figurki Włóczykija

Pierwszą z moich figurek czyli Włóczykij siedzący razem z Muminkiem udało mi się znaleźć na AliExpress. Scena jak i miejsce czyli drewniany mostek nad rzeczką w Dolinie Muminków chyba znana jest każdemu kto widział chociaż jeden odcinek tej serii.

Figurka jest malutka i lekka, a także dość solidna. Niestety jej jakość nie jest najlepsza. Przede wszystkim widać, że malowania jest niedokładne, a szczegółowość postaci jest raczej niewielka. Cena natomiast była bardzo atrakcyjna jak to „od chińczyka”.

Figurka Włóczykija z AliExpress
Figurka Włóczykija z AliExpress
Figurka Włóczykija z AliExpress
Figurka Włóczykija z AliExpress

Nie mogąc trafić na nic w rozsądnej cenie i jakości postanowiłem, że figurkę jakiej potrzebuje po prostu zamówię. Zwróciłem się więc do osoby, która wykonuje różne ozdoby z modeliny o próbę odwzorowania loga strony. Powstała figurka jest masywniejsza od poprzedniej ale ogólna wielkość niewiele się różni. Również waga pozostała na bardzo rozsądnym poziomie. Dwie rzeczy jednak dalej nie były według mnie idealne, a mianowicie kolorystyka i odwzorowanie samego włóczykija. Postanowiłem szukać dalej.

Figurka Włóczykija wykonana na zamówienie
Figurka Włóczykija wykonana na zamówienie
Figurka Włóczykija wykonana na zamówienie
Figurka Włóczykija wykonana na zamówienie

Pewnego dnia na e-bay-u udało mi się znaleźć figurkę której na próżno poszukiwałem w Polsce. Oznaczona była jako używana więc miałem lekkie wątpliwości ale ostatecznie postanowiłem sprowadzić ją aż z Japonii. Na miejscu oznaczenie używana okazało się jedynie tym, że pudełko było otwarte co wielce mnie ucieszyło. W środku natomiast czekała pięknie wykonana i pomalowana figurka jakie można by oczekiwać po kolekcjonerskich przedmiotach.

Moomin's Lunch presented by Horico
Moomin’s Lunch presented by Horico
Moomin's Lunch presented by Horico
Moomin’s Lunch presented by Horico

Figurka ta jest częścią większe serii Moomin’s Lunch presented by Horico. Przeglądając też inne figurki z tej serii muszę przyznać, że prezentują się naprawdę rewelacyjnie więc jeśli ktoś szuka postaci z Muminków i chciałby mieć piękną figurkę mogę z czystym sercem polecić te wyprodukowane przez Kaiyodo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *