Testy/Opinie

Wartościowy podcast – Skrzypce: zrób pierwszy krok

Skrzypce to jeden z instrumentów na których od zawsze chciałem się nauczyć grać. Pierwszy raz zetknąłem się z nimi w podstawówce gdzie nauczycielka muzyki wspomagała się właśnie skrzypcami.

Lata leciały, a ja cały czas odkładałem naukę „na kiedyś”. Z czasem zacząłem trafiać na coraz więcej opinii, że dorosła osoba to już się nie nauczy nigdy grać na skrzypcach, że to trudne, wymaga dużo czasu i w ogóle lepiej sobie dać z tym spokój. Prawdę mówiąc miałem już mieszane odczucia czy faktycznie zaczynać i wtedy poza innymi materiałami trafiłem właśnie na podcast Pani Nutki.

Podcast dedykowany jest osobom dorosłym, które zastanawiają się i chciałyby rozpocząć naukę gry na skrzypcach ale nie wiedzą jak zacząć i czy dadzą radę. W 11 odcinkach autorka przybliża nam temat nauki gry na skrzypcach i bardzo skutecznie motywuje żeby zacząć. Niezależnie od wieku i naszego poziomu muzycznego. Bo marzenia trzeba spełniać, a nigdy nie jest się zbyt starym aby zacząć.

Jedyną wadą podcastów jest fakt, że jest ich tak mało. Naprawdę fajnie się słucha i chciało by się zaczerpnąć więcej z wiedzy i doświadczenia autorki. Polecam.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *