Kultura

Mensa – Poznaj swoje zdolności – Robert Allen, Josephine Fulton

Kolejna z serii książek Mensy mająca pomóc nam w odpowiedzi na podstawowe pytania o nas samych. Książka podzielona jest na 3 główne rozdziały z których każdy reprezentuje inne zagadnienia i sposób ich prezentacji i testów.

Część pierwsza – Ty i Twoja kariera zawodowa – za pomocą prostych pytań z odpowiedzią tak lub nie próbuje pomóc nam w zrozumieniu naszego aktualnego stosunku do bieżącej pracy i poziomu cech takich jak: motywacja, entuzjazm czy aspiracje. Dodatkowo dostajemy możliwość praktycznego przetestowania swoich umiejętności takich jak: uzdolnienia matematyczne, werbalne, testy pamięci, uzdolnienia praktyczno-techniczne, aż w końcu spostrzegawczość czy zdolność koncentracji. Do wszystkich tych testów znajdziemy komentarze które połączą wyniki z konkretnymi radami czy szerszymi propozycjami wykorzystania zdobytej wiedzy o sobie.

Część druga – Czy jesteś twórczy? – skupia się na wszystkich tych umiejętnościach które wymagają zaangażowania kreatywności i inteligencji. I tak sprawdzimy własne uzdolnienia wizualne, spróbujemy interpretować obrazy na różne sposoby, stworzymy logiczne zdania z rozrzuconych chaotycznie słów, sprawdzimy swoje umiejętności tworzenia spójnych i logicznych historii, a w końcu sprawdzimy swoją wyobraźnie przestrzenną czy też zostaniemy postawieni przed zagadkami logicznymi wymagającymi twórczego wykorzystania pozornie niezwiązanych ze sobą przedmiotów.

Te dwie części dają możliwość rozruszania szarych komórek i można spędzić przy nich parę godzin nieźle bawiąc się postawionymi problemami. Część trzecia – Twoja prawdziwa osobowość – to zestaw testów mających za pomocą pytań z trzema odpowiedziami zbadać nasze cechy charakteru. Oczywiście jak to zwykle bywa przy takich testach łatwo przewidzieć która odpowiedź da jaki wynik na końcu testu więc aby otrzymać z nich jakieś rozsądne wyniki najlepiej podejść do nich poważnie rozwiązując je, aczkolwiek z lekkim przymrużeniem oka czytając wyniki bo przecież czasem ciężko odróżnić czy podana przez nas odpowiedź jest faktycznie tym co byśmy wybrali, a może tym co byśmy chcieli wybrać.

Ogólnie dzięki pierwszym dwóm rozdziałom testowym bardzo przyjemna pozycja do przetestowania swoich zdolności i umiejętności. Polecam.

mensa

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *