Kultura

Portal

Czy można stworzyć ciekawego FPS-a w, którym się nie strzela? Valve udowodniło, że się da. W 1997 roku w ramach zestawu The Orange Box wydało grę Portal, która wkrótce miała okazać się cieszącą się uznaniem produkcją.

Budzimy się w laboratorium Aperture Science Enrichment Center i dowiadujemy się, że mamy przejść serie testów w kolejnych pomieszczeniach. Urządzeniem, które wymagane jest do tych testów jest Aperture Science Portal Device czyli mówiąc prosto urządzenie do tworzenia portali na dwóch płaskich powierzchniach. Dzięki temu otwiera się przed nami całkowicie nowa możliwość podróżowania w przestrzeni.

W kolejnych pomieszczeniach czekają na nas coraz bardziej skomplikowane zagadki logiczne wymagające czasem nietypowego myślenia typu jak wykorzystać zasady fizyki aby skacząc w przepaść znaleźć się na półce powyżej miejsca w którym w ową przepaść skoczyliśmy.

Wraz z kolejnymi lokacjami dowiadujemy się, że jesteśmy androidem, który po wykonaniu wszystkich zadań przeznaczony jest do zniszczenia. Wykorzystując jednak zdobyte w testach umiejętności jesteśmy w stanie uciec przed zaplanowanym dla nas losem. Wtedy też wyruszamy na zwiedzanie laboratorium i odkrywamy iż wszyscy naukowcy zostali wymordowani przez nadzorujący eksperymenty komputer.

Bardzo ciekawa gra logiczna w której można oprócz dobrej zabawy poćwiczyć trochę szare komórki. Polecam

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *