Rowelska Góra – 298 m n.p.m. – KP 12

Rowelska Góra jest najwyższym szczytem województwa podlaskiego. Jej wysokość to dokładnie 298,1 m n.p.m ale ponieważ samo wzgórze jest dość rozległe i płaskie nie znajdziemy tutaj wyraźnie zaznaczonego wierzchołka.

Szczyt najłatwiej jest znaleźć kierując się drogą wojewódzką nr 651 z miejscowości Wizajny do miejscowości Rowele. W pewnym momencie dostrzeżemy turbiny wiatrowe – to tam. Samochód można zostawić na poboczu i należy skierować się pomiędzy „wiatraki” w poszukiwaniu najwyższego punktu. Charakterystyczną jego częścią są spore kamienie, których można użyć jako znaku rozpoznawczego. Poszukiwanie zajmie nam nie więcej niż 5 – 10 minut.

Niedaleko tego miejsca (trzeba zjechać trochę w kierunki Wizajn) po prawej stronie zobaczyć można drewnianą wieżę widokową z której roztacza się ciekawy widok na okolicę.

DSC06147

Cała galeria znajduje się tutaj.

9 Komentarzy do “Rowelska Góra – 298 m n.p.m. – KP 12

 1. Szkoda tylko, że nie wiadomo gdzie konkretnie jest szczyt tego pagórka 🙂
  Tak czy inaczej okolica jest miła.

  PS. Dodaj sobie wreszcie jakaś wtyczkę pozwalającą subskrybować komentarze – na 100% zwiększy Ci się liczba powracających komentatorów. Polecam: Subscribe to Comments Reloaded

 2. Za wtyczkę dziękuję w imieniu całej polskiej blogosfery 😛

 3. Witaj Ryjku 🙂 Oczywiście też byłeś. 😛
  A tak w ogóle to mam Twoje zdjęcia jak prowadzisz po wspaniały Łotewskich drogach 😀

 4. W takim razie musisz koniecznie wrzucić je kiedyś na mojego bloga 🙂 Masz tam przecież konto…

 5. Mariusz pisze:

  Podaję współrzędne wierzchołka Rowelskiej Góry: 54,3535828, 22,8865393. To miejsce (przy samej turbinie) jest widoczne na zdjęciu, na blogu Ryjka:

 6. @Mariusz – dzięki za współrzędne – wtedy byłem z Ryjkiem w tym miejscu ale przy samej turbinie już sobie zdjęcia nie robiłem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *