Kultura

Limbo

Limbo czyli część piekła w której przebywają nieochrzczone dzieci. To tam w ciemnym lesie budzi się mały chłopiec którego będziemy kontrolować przez całą grę.

Naszym celem jest przebycie otchłani w celu znalezienia naszej siostry. Gra jest typową platformówką z licznymi zagadkami, często fizycznymi opartymi o zasady grawitacji, magnetyzmu, elektryczności czy też mechaniki. Oprawa gry jak to przystało na nieokreślone zaświaty jest cała w odcieniach szarości i praktycznie pozbawiona muzyki. Można by rzec, że przywodzi na myśl mroczny thriller.

limbo1

limbo2

limbo3

limbo4

Podczas naszej wędrówki napotkamy także innych mieszkańców limbo oraz różne stwory i śmiertelne pułapki które na pewno nie ułatwią nam poszukiwań. W wielu miejscach należy oprócz szybkiego kojarzenia faktów i umiejętności rozwiązywania łamigłówek wykazać się szybkością gdyż tylko ułamki sekund mogą decydować o naszym życiu lub śmierci.

limbo5

limbo6

limbo7

limbo8

Najpierw wędrujemy przez las, później przez zniszczone miasto aby zakończyć naszą podróż w czymś w rodzaju fabryki. Przez chwilę nawet wydaję nam się, że znajdujemy siostrę ale ona znika, a my musimy kontynuować dalej naszą podróż.

limbo9

limbo91

limbo92

limbo93

Gra ma niesamowity klimat. Mroczny, a zarazem wciągający. Polecam tym bardziej, że grę można kupić na aukcjach już w okolicach 20 zł.

limbo94

limbo95

limbo96

limbo97

limbo98

limbo99

limbo991

6 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *