Kultura

StarCraft: Uprising – Micky Neilson

Nie jedna osoba grająca w pierwszą część StarCrafta zastanawiała się w jaki sposób Kerrigan i Mengsk się spotkali i co przekonało dawną agentkę Konfederacji do przejścia na stronę rebelii.

Książka StarCraft: Uprising daje wgląd w wydarzenia poprzedzające te znane z gry, a ponieważ należy ona do kanonu świata StarCrafta możemy sięgnąć po nią bez strachu, że świat stworzony przez Blizzarda zostanie w jakiś sposób zniekształcony.

Tak naprawdę książka wpisuje się znakomicie w klimat i całość historii sektora Kuprulu, a dzięki poznanej historii można spojrzeć szerzej na przedstawione w grze polityczne rozgrywki. Dowiemy się kim była Sara Kerrigan zanim stała się Duchem, a także jak rozpoczęła się krucjata Synów Korhalu i jak Mengsk stał się twardym i bezkompromisowym przywódcą dążącym do obalenia Konfederacji i przejęcia władzy nad światami Terran.

Książka została wydana jedynie w formie elektronicznej i nie była tłumaczona na język polski. Co prawda należy do cyklu „Archiwum” ale nie posiada numeracji. Gdyby taką posiadała musiała by być częścią zerową jeśli weźmiemy pod uwagę numeracje kolejnych książek cyklu.

Bardzo fajna książka godna polecenia, szczególnie dla fanów serii.

starcraft-uprising

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *