Kultura

Bestiariusz Słowiański – Paweł Zych, Witold Vargas

W szkole na pewno każdy przerabiał mitologię ale niestety była to mitologia innych narodów, a najczęściej Greków i Rzymian. Mało kto niestety pamięta, że nasze pradawne słowiańskie mity, wierzenia i opowiadania są również bardzo ciekawe.

Co więcej, oprócz tego, że są ciekawe, są nasze, tutejsze, rodzime. Zachwycamy się przygodami Herkulesa czy Iliadą lub Odyseją, a nie znamy baśni, legend i podań z naszego kręgu kulturowego. Dlatego też Bestiariusz Słowiański może być dla wielu osób wspaniałą lekturą uświadamiającą, że i tutaj, na ziemiach polskich powstawały niesamowite opowieści pełne magicznych istot i bohaterskich czynów.

Książka skupia się na istotach, które obecne były w wierzeniach ludowych naszych przodków, a każdy opis wzbogacony jest o ilustracje przedstawiającą możliwy wygląd tych stworzeń. Dodatkowo wiele z opisów urozmaicone jest o różne humorystyczne przypowiastki czy też dodatkowe wyjaśnienia i odwołania do innych książek. Jest to naprawdę świetna i pouczająca lektura. Polecam!

bestiariusz-slowianski
Bestiariusz Słowiański – Paweł Zych, Witold Vargas

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *