Testy/Opinie

Pióro wieczne Parker Urban Classic Muted Black GT – S0850640

Przez wiele lat w szkole podstawowej pisałem piórem wiecznym. Dopiero w okresie późniejszym jak już chyba wszyscy pisali tylko długopisami przesiadłem się również na długopisy.

Pisanie piórem wspominam trochę z nostalgią bo kojarzy mi się z dzieciństwem, a także z pierwszymi krokami w poznawaniu liter, a później z podnoszeniem staranności mojego pisma. Co ciekawe, pisanie długopisem, a piórem to dwie różne sprawy. To drugie wymaga więcej uwagi, daje ciekawe możliwości, a co najważniejsze wyrabia schludny charakter pisma oraz uczy cierpliwości.

Dlatego też ostatnio za sprawą otrzymanego w prezencie pióra, właśnie Parker Urban Classic w kolorze matowej czerni i złotymi wykończeniami, wróciłem do świata kaligrafii.

p2
Pióro wieczne Parker Urban Classic Muted Black GT – S0850640

Pióro wykonane jest starannie i sprawia wrażenie eleganckiego lecz niestaroświeckiego. Dodatkowo pokrycie z 23-karatowego złota dodaje mu szyku i ładnie komponuje się z matową czernią. Pisanie nim to sama przyjemność i człowiek od razu stara się bardziej skupiać na swoim piśmie. To tak jakby nie wypadało takim instrumentem bazgrać jak przysłowiowa kura pazurem.

p1
Pióro wieczne Parker Urban Classic Muted Black GT – S0850640

Opakowanie w którym je otrzymujemy jest również bardzo ładne i spokojnie możemy podarować w nim komuś to pióro. W zestawie jest jeden nabój, a samo pióro możemy używać także z tłoczkiem ale musimy go niestety osobno dokupić.

Generalnie jest to porządne pióro za niewygórowane pieniądze (około 100 zł), które poleciłbym każdemu jako codzienny „pisak” ale które również sprawdzi się w pracy do podpisywania oficjalnych dokumentów i podkreślenia swojego charakteru.

 

2 komentarze

  • Świętokrzyski Włóczykij

    @Natalia po Krakowsku – osobiście powiedziałbym, że ma raczej średnią stalówkę to znaczy ani za miękką ani za twardą. Jako pióro codziennie sprawdza się znakomicie ale tutaj odczucia mogą zależeć od tego, że wcześniej przez wiele lat pisałem różnymi piórami i nie mam specjalnych preferencji co do twardości stalówki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *