Testy/Opinie

Dell Latitude E6410

Po rozstaniu się z moim ostatnim laptopem długo szukałem czegoś co pozwoli mi na komfortową pracę poza domem, aż trafiłem na Della Latitude E6410.

Parametry:

Szczegółowe parametry laptopa znajdziemy na stronie producenta. Ja przytoczę tylko te najważniejsze.

Procesor: Intel i5 i i7 do 2,66 GHz
Pamięć: 4 GB DDR3 rozbudowywalne do 8 GB
Ekran: 14,1” WXGA+ 1440×900 LED, matowy
Dysk twardy: 256 GB SSD
Karta grafiki: Intel lub NVIDIA NVS 3100M 512MB
System operacyjny: Windows 7 Pro 64bit
Złącza: czytnik kart 6w1, 3 x USB 2.0 (4), słuchawki, mikrofon, VGA, RJ45, ExpressCard, IEEE 1394, DisplayPort
Wymiary: 335 x 238,3 x 25,4 mm
Waga: 1,93 kg
Inne: kamerka internetowa, podświetlana klawiatura

Pierwsze wrażenie:

Laptop ten występuje w bardzo wielu konfiguracjach więc każdy może dobrać indywidualne elementy pod siebie. Bardzo pozytywne wrażenie robi obudowa ze stopów magnezu oraz ogólny klasyczny i masywny wygląd. Mimo swoich gabarytów sprzęt jest zaskakująco lekki, a bateria spisuje się naprawdę nieźle.

Wrażenia po dłuższym użytkowaniu:

14 cali jest na tyle małe, że można spokojnie wrzucić go do plecaka, a na tyle duże, że praca jest komfortowa, a nawet da się na nim obejrzeć jakiś film. Sam laptop pracuje bez zarzutu, a zainstalowane podzespoły gwarantują przyzwoite osiągi.

Osobiście wybrałem go w pracy jako laptop służbowy, który miał pełnić wiele funkcji i być generalnie wołem roboczym przy okazji wszystkich prac serwisowych i terenowych. Sprawdził się znakomicie i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów.

Bateria jest bardzo przyzwoita i w zależności od wybranej pojemności można pracować nawet ponad 5 godzin bez potrzeby podpinania się do prądu.

Dzięki srebrnej metalicznej obudowie z czymś w rodzaju równoległych pasków nie widać na nim śladów palców czy innych mniejszych rys i zabrudzeń. Podświetlana klawiatura to dodatkowy komfort przy słabych warunkach oświetlenia.

Po paru latach ciężkiej pracy nie mogę mu nic zarzucić – naprawdę rewelacyjna konstrukcja, która nawet aktualnie spokojnie wystarczy do codziennej pracy.

Podsumowanie:

Zalety:
– mały
– magnezowa obudowa
– stabilna praca
– wygodna klawiatura
– długa praca na baterii – nawet ponad 5 godzin
– dużo różnych możliwych konfiguracji sprzętowych

Wady:
– brak

Ogólnie oceniam ten laptop na 9/10 i poleciłbym go komuś kto potrzebuje laptopa małego, wytrzymałego i stabilnego. Aktualnie można kupić je w sklepach ze sprzętem polisingowym już w okolicach 800 zł co jest ceną rewelacyjną za sprzęt biznesowy o takich parametrach.

latitude-e6410
Dell Latitude E6410

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *