Kultura

Mała Ojczyzna Świętokrzyskie – Dziedzictwo kulturowe – pod redakcją Grażyny Okły

Kompendium wiedzy o regionie świętokrzyskim. Wszystko co powinien wiedzieć mieszkaniec ale też niesamowita lektura dla każdego zainteresowanego tym obszarem.

Książka ta to chyba najlepszy aktualnie zbiór wiadomości na temat historycznego i współczesnego regionu otaczającego Góry Świętokrzyskie. Od środowiska naturalnego i geologii poprzez archeologiczne cuda, aż do kompleksowego przedstawienia przeszłości regionu i jego losów w poszczególnych dziejach państwa polskiego. Neandertalczycy, krzemień pasiasty, epoka żelaza i starożytne hutnictwo.

Również tematy takie jak heraldyka, najważniejsze zabytki, sztuka i kultura zostały przedstawione w sposób ciekawy i szeroki. Gwara i kultura ludowa, a także miejsce świętokrzyskiego w Staropolskim Okręgu Przemysłowym. W końcu gospodarka i współczesność. Wszystko opatrzone zdjęciami, rysunkami, mapami i schematami. Autorom nie umknął także związek znanych z historii polski królów i np. pisarzy, którzy często ze świętokrzyskim byli bardzo mocno związani. Polecam.

Mała Ojczyzna Świętokrzyskie - Dziedzictwo kulturowe - pod redakcją Grażyny Okły
Mała Ojczyzna Świętokrzyskie – Dziedzictwo kulturowe – pod redakcją Grażyny Okły

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *