Wydarzenia

Runmageddon Kraków

Runmageddon to jeden z najbardziej znanych biegów przeszkodowych.

Nastawiony na świetny klimat, kooperację na trasie i dobrą zabawę. Przeszkody są, często nawet wymagające ale w większości osiągalne dla każdego o przeciętnej choćby formie.

Przyznam, że planowałem w tym roku zrobić zarówno Koronę Runmegoddonu jak i Weterana ale niestety trwająca epidemia mocno pokrzyżowała wszystkim plany. Biegi z pierwszej części roku przeniesiono na termin późniejszy i tak naprawdę nie wiadomo było czy ostatecznie w ogóle do nich dojdzie. Na szczęście się udało, a ja postanowiłem w Krakowie wystartować w dwóch formułach czyli Rekrut – około 6 km i 30 przeszkód i Classic – odpowiednio 12 km i ponad 50 przeszkód.

Runmageddon Kraków
Runmageddon Kraków

Trasa mocno urozmaicona bo pagórkowata po lesie, polach, drogach z licznymi naturalnymi przeszkodami jak choćby błoto i momentami spore kałuże. Oczywiście do tego cała masa ustawionych niespodzianek. Mimo to, a może właśnie dlatego biegło się bardzo przyjemnie. Wszyscy w świetnych humorach i chętni do pomocy. Praktycznie każdy kto potrzebował pomocnej dłoni zaraz ją uzyskiwał od kolejnych biegaczy. Naprawdę rewelacyjna kooperacja.

Mimo licznych obostrzeń cała organizacja dopięta na ostatni guzik, a momentami wydawało się jakby nie było żadnego wirusa. Nawet pogoda dopisała choć po nocnej ulewie po pierwszym dniu doszło znacznie więcej błota i wody na trasie.

Runmageddon Kraków
Runmageddon Kraków

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *