Testy/Opinie

Wartościowy podcast – Luke’s ENGLISH Podcast

W olbrzymiej ilości materiałów w Internecie czasem można trafić na wartościowe perełki, których słuchanie naprawdę człowieka rozwija. Nie inaczej jest z podcastami językowymi.

Luke, czyli autor Luke’s ENGLISH Podcast jest nauczycielem z 20 letnim stażem, który z  pasją przekazuje wiedzę na w swoich darmowych lekcjach. Do tej pory opublikował ponad 700 odcinków nie tylko w formie audio ale również video na YouTube. Słucha się go bardzo przyjemnie, a dzięki temu, że często zaprasza gości można posłuchać wywiadów z prawdziwymi Anglikami. Oswoimy się więc nie tylko ze słownictwem ale również z akcentem.

Tematy podcastów są bardzo różne od prywatnych tematów autora po filmy, pop kulturę, politykę, komentarze do codziennego życia, aż po święta czy typowo angielskie tematy. Generalnie znajdziemy tutaj po trochu wszystkiego więc nie będzie to angielski branżowy, a bardziej codzienny, zwykły dzięki któremu można skutecznie się porozumieć z drugą osobą. Oczywiście nie zabraknie typowo szkolnych tematów odnośnie gramatyki, wymowy czy ogólnie nauki ale myślę, że potęgą tego podcastu jest właśnie poruszanie się w obszarze życia codziennego.

Polecam każdemu kto dopiero uczy się angielskiego ale i starym wyjadaczom, którzy chcą utrzymać kontakt z językiem, a akurat nie mają swojego ulubionego słuchowiska.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *