Wyprawy

Siniewska Góra – 444 m n.p.m. – KGŚ 08

Siniewska Góra znajduje się na terenie Suchedniowsko – Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego i jest najwyższym szczytem Pasma Oblęgorskiego Gór Świętokrzyskich. Jej wysokość w zależności od źródła informacji waha się od 444 do 449 m n.p.m.

Zdobyć tą górę można na dwa sposoby, oba czerwonym szlakiem będącym częścią Głównego Szlaku Świętokrzyskiego. Zaczynając w Sieniowie lub z drugiej strony od Widomej czeka nas porównywalna odległościowo i czasowo wędrówka. Wejście na szczyt nie powinno zając nam więcej niż 30 minut, a w związku z tym iż góra porośnięta jest lasem nie mamy co liczyć na podziwianie widoków, a jedynie na przyjemności związane ze spacerem wśród zieleni.

Podsumowanie / przydatne informacje:

trudnosc Trudność Łatwy
oznaczenie Oznaczenie Szlaku szlak_czerwony – Szlak czerwony
stan Stan szlaku Dobry (znaki widoczne, łatwe do znalezienia)
czas Czas wejścia Z Sieniowa – ok 0:20 h
odleglosc Odległość do pokonania Z Sieniowa – ok 1 km
przewyzszenie Przewyższenie Z Sieniowa – ok 50 metrów
dojazd Dojazd Dojazd autem drogą gruntową
parking Parking Brak ale można postawić auto koło drogi
nocleg Nocleg Brak, można próbować nocować w namiocie lub agroturystyce

7 komentarzy

 • Paweł

  Obecnie na szczycie jest słupek z czerwonego piaskowca z napisem nazwy góry

 • lechu

  Jak to jest z tą nazwą? Siniewska czy Sieniewska bo na mapach jest ta pierwsza nazwa a na szczycie wykuta w kamieniu jest ta druga nazwa z dokładną wysokością 448,8 m n.p.m. ( byłem widziałem 18.02.2018), pozdrawiam.

 • Świętokrzyski Włóczykij

  @lechu – na mapach oraz w wykazie szczytów do KGŚ widnieje ona pod nazwą Siniewska. Przyznam, że nie zwróciłem uwagi na tą rozbieżność w nazwie wykutej w kamieniu. Jak będę następnym razem to zweryfikuje co też tam dokładnie wykuli 🙂

 • lechu

  Zobacz na moim profilu na fejsie, tam jest album z wyprawy pt. Lutowy Zimowy Rajd Olimpijski z 18. 02. i tam są moje zdjęcia przy kamieniu (widać dokładnie nazwę), pozdrawiam Leszek Sielski.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *