Kultura

Othello – Teatr Bagatela – Scena na Sarego

Othello – kolejny spektakl który miałem okazję ostatnio obejrzeć. Tragedia Williama Szekspira, której głównym wątkiem jest miłość tytułowego bohatera z Desdemoną i podejrzenie zdrady, której ta ostatnia miał się rzekomo dopuścić.

Sztuka została napisana ponad 400 lat temu ale ponieważ można znaleźć w niej wątki ponadczasowe nic nie straciła ze swojego przekazu. Jej uwspółcześnioną wersję którą miałem okazję oglądać można zaliczyć do bardzo udanych i naprawdę przemawiającą do odbiorcy. Oprócz miłości, obsesyjnej zazdrości, przyjaźni i intryg prześledzimy genezę zła i poznamy konsekwencje decyzji do jakich mogą prowadzić ludzi zazdrość i poczucie niespełnienia.

Osobiście miałem okazje oglądać ten spektakl w Teatrze Bagatela na Scenie na Sarego, która jest bardzo kameralna co powoduje, że widowisko staje się bardzo bliskie widzowi nie tylko z powodu fizycznej bliskości aktorów których wielokrotnie można wprost dotknąć wyciągając przed siebie rękę ale także dlatego iż mała scena otoczona jest jeszcze mniejszą widownią, której jest nie wiele więcej niż samych aktorów na scenie.

Polecam

teatr

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *