Testy/Opinie

Vegeta Wild Style – Dragon Ball – Banpresto

Figurek z serii Dragon Ball jest bardzo dużo. Niestety różnią się czasem drastycznie jakością wykonania i ceną. Osobiście długo szukałem czegoś co trzymałoby wysoki poziom wykonania, a jednocześnie miało rozsądną cenę.

Taką właśnie figurką jest będąca częścią zestawu dwóch figurek – głównego bohatera Son Goku oraz jego największego wroga, a jednocześnie najlepszego przyjaciela – Vegety. Obie figurki są w wersji po/w trakcie walki i nazywają się odpowiednio Vegeta Wild Style i Son Goku Wild Style. Wysokość figurki to około 20 cm i jest ona wykonana z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego (gdzieś znalazłem, że jest to PVC ale niestety chińskiego/japońskiego niestety jeszcze nie znam więc nie mogę sprawdzić na opakowaniu). Sama figurka jest dość masywna więc sprawia wrażenie dość wytrzymałej, a jednocześnie możemy być pewni, że nie przewróci jej byle jaki podmuch powietrza czy drgania.

DSC05014

DSC05015

 

Figurka oryginalnie zapakowana jest w kartonowe pudełko gdzie sam Vegeta jest w dwóch oddzielnych częściach, a dodatkowo osobno dodana jest okrągła podstawa stylizowana na spękaną ziemie. Poszczególne części zapakowane są w oddzielne foliowe woreczki. Dwie główne części figurki czyli od pasa w górę oraz od pasa w dół składamy wsuwając dopasowane do siebie elementy w obu częściach. Dopasowanie jest na tyle dobre, że zupełnie nie widać iż figurka jest składana co jest kolejnym punktem na plus tej figurki.

DSC05022

DSC05023

DSC05024

 

Wykonanie figurki jest naprawdę bardzo dobre. Oko cieszy mnogość detali i bardzo staranne malowanie. Przyczepić się można jedynie do trzech szczegółów. Po pierwsze przy bliższym przyjrzeniu się figurce można dostrzec iż włosy są prawdopodobnie klejone w jednym miejscu gdyż pod malowaniem dostrzeżemy ich nieciągłość. Drugą sprawą może być trochę zbyt duża ilość czerwieni na twarzy i jej okolicach ale może taki miał być efekt. Ostatnim szczegółem są odbarwienia od niebieskiego kombinezonu w miejscach w których jest przerwany ale i tutaj nie można powiedzieć żeby był to faktyczny błąd w malowaniu. Wszystkie te wspomniane przeze mnie „niedociągnięcia” zupełnie nie mają wpływu na ogólną bardzo wysoką jakość wykonania figurki.

DSC05016

 

Figurka jest całkowicie nieruchoma co mnie osobiście bardzo cieszy gdyż nie widać na niej (oprócz wspomnianych włosów) żadnych nieciągłości i nienaturalnych ustawień np kończyn. Sama pozycja w której ustawiona jest figurka jest bardzo naturalna i miła dla oka.

DSC05017

DSC05018

DSC05019

DSC05020

 

Figurka może stać np na półce bez użycia podstawy. Jest dobrze wyważona i dociążona ale dla bezpieczeństwa polecam użycie dołączonej podstawki. Figurka posiada dziury w stopach które idealnie pasują do wypustek podstawki. Dzięki takiemu zamocowaniu mamy pewność, że figurka nam się nie przewróci nawet przy mocniejszym podmuchu czy niestabilności półki.

DSC05021

Podsumowując, jakość wykonania oceniam na 9/10, a biorąc pod uwagę cenę – około 200 zł, uważam tą figurkę za godną polecenia każdemu fanowi Dragon Balla. Na koniec dodam tylko iż producentem tej figurki jest firma Banpresto.

5 komentarzy

 • anoriell

  Nigdy nie mogłam zrozumieć pociągu do kolekcjonowania takich rzeczy, ale… Usłyszałam ostatnio, że kobiety w ogóle znacząco słabiej czują ideę kolekcjonowania czegokolwiek.

 • Jakub Milczarek

  Fantastyczne! Długo takich szukałem, a Ty je znalazłeś 😛

  PS. Chyba dobrze się domyślasz w dyskusji z anoriell. Swoją drogą – wyobraź sobie salę wypełnioną ok. 20 kobietami i jednym facetem – a Ty opowiadasz o filatelistyce 🙂

 • Gloryshop

  Bardzo fajnie prezentuje się ta figurka z Banpresto. Vegeta to jedna z bardziej barwnych postaci Dragon Ball, więc zawsze jest to kąsek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *