Kultura

Gra Endera – Orson Scott Card

Ludzkość w końcu napotkała na inną inteligentną rasę w kosmosie. Niestety nie było to pokojowe spotkanie.

Po dwóch inwazjach, kiedy ludzkości jedynie o włos udało się oprzeć totalnemu zniszczeniu przez armię Robali podjęto decyzję o rozpoczęciu szkolenia dzieci na przyszłych dowódców floty. W wyniku badań okazało się, że człowiek swoje największe zdolności na polu rozwiązywania nietypowych problemów przejawia w wieku dziecięcym więc zaczęto monitorować wybranych parolatków celem wybrania tych najzdolniejszych, którzy w przyszłości będą mogli walczyć podczas trzeciej inwazji.

Jednym z nich jest Ender przejawiający od najmłodszych lat zdolności strategiczne co czyni go idealnym kandydatem do Szkoły Bojowej. Tutaj przejdzie on prawdziwą szkołę życia nie wiedząc jak wiele będzie od niego zależeć już w niedalekiej przyszłości.

Jedna z najlepszych książek fantastycznych jakie czytałem. Oprócz niesamowitej historii i postaci dotyka bardzo wielu istotnych problemów ludzkości, a także ze względu na rok wydania jest także ciekawym spojrzeniem na to jak przewidywano wygląd świata przyszłości w latach 80tych poprzedniego stulecia. Polecam.

Gra Endera - Orson Scott Card
Gra Endera – Orson Scott Card

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *