Kultura

Dziedzictwo Posłańca – Peter V. Brett

Macie tak czasem, że mimo skończonej serii książek czujecie niedosyt? Zdarza się jednak, że autor postanawia dopowiedzieć niektóre historie do końca.

Tak właśnie stało się w przypadku Cyklu Demonicznego i z książką Dziedzictwo Posłańca, która składa się z 3 niezależnych opowiadań. Pierwsze to historia Briara – chłopca, który mimo, że nie jest typem wojownika i nie nosi runicznej broni potrafi nie tylko przemykać się po świecie nocą, a prawie normalnie funkcjonować. Wszystko dzięki wiedzy zielarskiej i doskonałej znajomości zwyczajów demonów.

Drugie bardzo krótkie opowiadanie zabiera nas w czasy kiedy matka Arlena jeszcze żyła pokazując nam jedno ze świąt w jego wiosce. Ostatnia historia natomiast ukaże nam co zmieniło się w Potoku Tibetta po ostatniej wizycie Arlena i dlaczego Selia zdobyła przezwisko Wyschnięta. Przyznam, że szczególnie ta ostatnia historia była niezłą niespodzianką i dobrze wpisywała się w świat stworzony przez autora. Polecam każdemu komu podobała się oryginalna seria.

Dziedzictwo Posłańca - Peter V. Brett
Dziedzictwo Posłańca – Peter V. Brett

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *