Wydarzenia

Otwarte drzwi Fabryki Broni „Łucznik” – Radom

Możliwość zwiedzenia fabryki broni w Polsce pojawia się nieczęsto więc z tym większym zainteresowaniem pochyliłem się nad ogłoszeniem o dniu otwartych drzwi w radomskiej fabryce broni „Łucznik”.

Przewidywałem bardzo duże zainteresowanie więc tym większe było moje zdziwienie, że udało mi się bez problemu zarejestrować na godzinę 14 tą.

Na miejscu oprócz zwiedzania wspomnianej fabryki i możliwości obejrzenia niektórych z cykli produkcji broni można było w namiocie przed fabryką obejrzeć, a nawet „złożyć się” z różnych jednostek broni i to zarówno historycznych jak i współczesnych. Przyznam, że ze wszystkich wystawionych eksponatów najciekawszym z punktu widzenia przyszłości był MSBS z podczepionym granatnikiem, który to karabin rozwijany jest dla polskiego żołnierza przyszłości w ramach projektu Tytan. Drugim ciekawym eksponatem był Beryl M22 na amunicję bocznego zapłonu .22 LR czyli potocznie mówiąc – sportową. Jest to na pewno ciekawa pozycja dla rynku cywilnego oraz jako broń treningowa.

Oprócz tego na imprezie można było postrzelać z Beryla w wersji ASG (choć tutaj dość szybko skończyła się „amunicja”), wejść do transportera bojowego CKPTO Hipopotam, obejrzeć stoisko firmy Maskpol, a także obejrzeć swój odcisk palca na stoisku Policji.

Organizator zadbał też o wojskową grochówkę, która ze względu na bardzo niską temperaturę cieszyła się niesłabnącą popularnością.

Ogólnie bardzo ciekawa impreza, która dawała możliwość rzucenia okiem na to co polska fabryka broni ma do zaoferowania.

msbs
Z karabinkiem MSBS
berylm22
Z karabinkiem Beryl M22

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *